កម្ពុជា អាមេរិក និងប្រទេសក្រុមប្រឹក្សាសន្តិភាព នឹងជំរុញសន្តិភាពហ្គាហ្សា ក្នុងតំបន់ និងពិភពលោក
Khmer Times / Chanthyនាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា ប្រធានាធិបតីអាមេរិក និងប្រទេសក្រុមប្រឹក្សាសន្តិភាព នឹងជួបប្រជុំលើកដំបូងនៃក្រុមប្រឹក្សាសន្តិភាពនៅសហរដ្ឋអាមេរិក ដើម្បីជំរុញសន្តិភាព និងកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងឆ្ពោះទៅរកការកសាងឡើងវិញនៅតំបន់ហ្គាហ្សា ព្រមទាំងពិភាក្សាអំពីសន្តិភាព ស្ថិរភាព ការអភិវឌ្ឍក្នុងតំបន់ និងពិភពលោក។19 minutes ago | Englishរយៈពេល១០ឆ្នាំ អត្រាបោះបង់ការសិក្សានៅកម្ពុជាកម្រិតបឋមសិក្សាថយចុះពី ៦,២% មក ៤,៤%
Khmer Times / Chanthy29 minutes ago | Englishអនុប្រធានទី២ ព្រឹទ្ធសភា ជំរុញឱ្យខណ្ឌនានានៅភ្នំពេញ ប្រកួតប្រជែងទាក់ទាញភ្ញៀវទេសចរ និងវិនិយោគិន
Khmer Times / Chanthy39 minutes ago | Englishក្លិបអ្នកកាសែតកម្ពុជាជំរុញអាជ្ញាធរពិនិត្យវិធានការចំពោះអ្នកសារព័ត៌មានដើម្បីរក្សាសេរីភាពសារព័ត៌មាន
Khmer Times / Chanthy49 minutes ago | Englishហ្លួងម៉ែយាងបំពេញទស្សនកិច្ចនៅស្ថានទូតចិន ក្នុងឱកាសខួប ៧០ ឆ្នាំនៃទស្សនកិច្ចដំបូងទៅចិនរបស់អតីតព្រះមហាក្សត្រ
Khmer Times / Chanthy59 minutes ago | EnglishPM departs for US to attend inaugural Board of Peace meeting
Khmer Times / ChanthyA Cambodian delegation led by Prime Minister Hun Manet departed for the United States yesterday to attend the Board of Peace's inaugural meeting on February 19 at the Donald J. Trump US Institute of Peace in Washington, D.C.1 hour ago | ភាសារខ្មែរផ្សារផលិតផលខ្មែរជំរុញការគាំទ្រនិងលើកកម្ពស់និរន្តរភាពយូរអង្វែងនៃផលិតក្នុងស្រុក
Khmer Times / Chanthy1 hour ago | EnglishPrime Minister Hun Manet sends Chinese leaders Lunar New Year greetings, pledges closer ties
Khmer Times / Chanthy1 hour ago | ភាសារខ្មែរPrime Minister extends Lunar New Year greetings to Vietnamese counterpart
Khmer Times / Chanthy1 hour ago | ភាសារខ្មែរCambodian and Bangladeshi envoys meet in Seoul to strengthen diplomatic ties