RFI Khmer / អ៊ឹង ប៊ុនថនKandal15 hours ago | Englishអភិបាលខេត្តកណ្តាល ណែនាំកងកម្លាំង បន្តហាមឃាត់ការសាងសង់សំណង់នានា តាមខ្សែបន្ទាត់ព្រំដែន ដែលមិនទាន់ឯកភាពគ្នា
DAP NewsKandal16 hours ago | Englishដឹកទំនិញតាមរថភ្លើងពីគុនមិញ-ឡាវ ហើយមកកម្ពុជា ចំណេញពេលជាងពាក់កណ្តាល
DAP NewsKandal19 hours ago | Englishអនុបាតបំណុលគ្រួសារថៃធៀបនឹង ផ.ស.ស ធ្លាក់ចុះមកនៅត្រឹមជាង ៨៨,៤% នៅដំណាច់ត្រីមាសទី៤
Fresh News Khmer / PheakdeyKandal1 day ago | Englishស្ពានបេតុងថ្មី ឆ្លងកាត់ស្ទឹងពោធិ៍សាត់ ក្នុងស្រុកកណ្តៀង ជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់សម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានប្រគល់ជូនរដ្ឋបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ ប្រើប្រាស់បណ្តោះអាសន្ន
Fresh News Khmer / Pheakdey(ពោធិ៍សាត់)៖ ស្ពានបេតុងថ្មី មួយកន្លែង ប្រវែង៧៥ម៉ែត្រ និងផ្លូវបេតុងសងខាងក្បាលស្ពាន ប្រវែង២២៩ម៉ែត្រ តភ្ជាប់ពីភូមិព្រៃក្តីកណ្តាល ឃុំកណ្តៀង ទៅភូមិក្បាលរមាស ឃុំអន្លង់វិល ស្រុកកណ្តៀង ខេត្តពោធិ៍សាត់ ដែលជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់សម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា និងលោកជំទាវបណ្ឌិត តាមរយៈក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ និងអនុវត្តគម្រោងសាងសង់ដោយ កងវិស្វកម្មក្រសួងការពារជាតិ ត្រូវបានលោក ឆាយ ឬទ្ធិសែន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ ប្រគល់ជូន លោក ខូយ រីដា អភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ នារសៀលថ្ងៃទី០១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥។Kandal1 day ago | Englishបង្ក្រាបករណីជួញដូរគ្រឿងញៀន ឃាត់ខ្លួនជនជាតិចិន១នាក់ រឹបអូសបានថ្នាំជិត ៦គីឡូក្រាម នៅភូមិសាស្ត្រខេត្តកណ្តាល
Fresh News Khmer / PheakdeyKandal1 day ago | Englishអគ្គិភ័យដ៏សន្ធោសន្ធៅ កំពុងឆាបឆេះរោងចក្រមួយកន្លែង នៅស្រុកអង្គស្នួល ខេត្តកណ្តាល
Fresh News Khmer / ChivornKandal1 day ago | Englishរញ្ជួយដីដ៏ខ្លាំងនៅភូមា ញ័ររណ្ដំដល់ក្រុងបាងកក រាលដល់ខេត្តចិនមួយជាប់ព្រំដែនភូមា