ប្រតិភូខេត្តប៉ៃលិន គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តមអ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
Fresh News Khmer / Lyhou(ភ្នំពេញ)៖ ថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ប្រតិភូខេត្តប៉ៃលិន ដឹកនាំលោកស្រីបណ្ឌិត បាន ស្រីមុំ អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងឯកឧត្តម ជា ចាន់ឌិន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត បានអញ្ជើញដាក់កម្រផ្កា និងគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តមអ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន បានទទួលមរណភាពនៅថៃ្ងសុក្រ ទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង ០២៖២៧នាទី ក្នុងជន្មាយុ ៧៨ឆ្នាំ ដោយរោគាពាធ។Pailin1 day ago | Englishគណៈកម្មការរៀបចំបុណ្យជាតិ និងអន្តរជាតិខេត្តប៉ៃលិន ប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការរៀបចំធ្វើសង្រ្កាន្តប៉ៃលិន ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ
Fresh News Khmer / TharithPailin8 days ago | Englishពលរដ្ឋទីទ័លក្រ ចាស់ជរា ស្រ្តីមេម៉ាយ ជនមានពិការភាព និងជនរងគ្រោះដោយសារគ្រោះធម្មជាតិ ១៦០គ្រួសារ នៅឃុំស្ទឹងត្រង់ ស្រុកសាលាក្រៅ ទទួលអំណោយពីរដ្ឋាភិបាល
Fresh News Khmer / TONGPailin9 days ago | Englishរដ្ឋបាលខេត្តប៉ៃលិន ប្រារព្ធពិធីក្រុងពិលីបួងសួងសុំសេចក្តីសុខ ត្រៀមរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍សង្ក្រាន្តប៉ៃលិន
Fresh News Khmer / TONGPailin10 days ago | Englishអភិបាលខេត្តប៉ៃលិន ពិនិត្យមើលការរៀបចំត្រៀមសម្រាប់សង្ក្រាន្តប៉ៃលិន នៅក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរនាពេលខាងមុខ
Fresh News Khmer / TONGPailin10 days ago | Englishនាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត បន្ដជួបសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ដ្រីនគរបាលខេត្តប៉ៃលិន
Fresh News Khmer / TONG(ប៉ៃលិន)៖ នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ តំណាងលោកអភិសន្ដិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រី រដ្ឋមន្ដ្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ នៅព្រឹកថ្ងៃទី២០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ បានបន្ដអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល ជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ដ្រីនគរបាល នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តប៉ៃលិន ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ។Pailin12 days ago | Englishក្រសួងបរិស្ថានទាមទារឲ្យក្រុមហ៊ុនមួយក្នុងខេត្តប៉ៃលិនសងការខូចខាត ក្រោយបង្ហូរសារធាតុពុលចូលទឹក
RFI Khmer / ស៊ឹម ចាន់សំណាងPailin12 days ago | Englishក្រសួងបរិស្ថានចុះអនុវត្តច្បាប់លើក្រុមហ៊ុន Cangxinlong Food នៅខេត្តប៉ៃលិន ដែលបង្ហូរសំណល់រាវបំពុលប្រភពទឹកសាធារណៈ
Fresh News Khmer / LyhouPailin13 days ago | Englishពលរដ្ឋ១គ្រួសារ ដាំដើមឫស្សីជាង៤ហិកតា ទុកទល់ដើមមៀនប៉ៃលិន និងលក់ឱ្យអ្នកជិតខាងធ្វើសម្ភារៈប្រើប្រាស់ប្រចាំថ្ងៃ
Koh Santepheap / ធីតាPailin14 days ago | Englishរដ្ឋមន្រ្តីបរិស្ថានព្រមានបិទរោងចក្រកែច្នៃដំណាប់ស្វាយនៅប៉ៃលិន បើមិនឈប់បង្ហូរសំណល់រាវចូលប្រភពទឹកសាធារណៈ