រដ្ឋមន្រ្តីអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ ចុះត្រួតពិនិត្យវាយតម្លៃ និងដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាបណ្តោះអាសន្ន ស្ពានបេតុង ១កន្លែង នៅខេត្តពោធិ៍សាត់
DAP Newsពោធិ៍សាត់៖ លោក ឆាយ ឫទ្ធិសែន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ នារសៀលថ្ងៃទី១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ រួមជាមួយលោល គង់ អៀង អនុរដ្ឋលេខាធិការក្រសួងការពារជាតិ និងលោក ខូយ រីដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ ព្រមទាំងប្រតិភូអមដំណើរ បានអញ្ជើញត្រួតពិនិត្យ វាយតម្លៃ និងដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ ជាបណ្តោះអាសន្នស្ពានបេតុង ចំនួន ១កន្លែង ប្រវែង ៧៥ម៉ែត្រ និងស្ថាបនាផ្លូវក្រាលបេតុងសងខាងក្បាលស្ពាន ប្រវែង ២២៩ម៉ែត្រ ស្ថិតនៅភូមិស្ពាន ឃុំកណ្តៀង ទៅភូមិព្រៃក្តី ឃុំអន្លង់វិល ស្រុកកណ្តៀង ខេត្តពោធិ៍សាត់Pursat13 hours ago | Englishអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ និងលោកស្រី ជួបសំណេះសំណាល និងចែកអំណោយ ជូនដល់ជនចាស់ជរា និងគ្រួសារក្រីក្រ ក្នុងឱកាសពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ
Fresh News Khmer / PheakdeyPursat1 day ago | Englishស្ពានបេតុងថ្មី ឆ្លងកាត់ស្ទឹងពោធិ៍សាត់ ក្នុងស្រុកកណ្តៀង ជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់សម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បានប្រគល់ជូនរដ្ឋបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ ប្រើប្រាស់បណ្តោះអាសន្ន
Fresh News Khmer / PheakdeyPursat1 day ago | Englishអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់ អញ្ជើញបិទវគ្គបណ្តុះបណ្តាលតម្រង់ទិស ការងារអត្រានុកូលដ្ឋាន ជូនមន្ត្រីពាក់ព័ន្ធ ចំនួន៤១១នាក់
Fresh News Khmer / TONG(ពោធិ៍សាត់)៖ វគ្គបណ្តុះបណ្តាល ស្តីពីការតម្រង់ទិសអនុវត្តការងារអត្រានុកូលដ្ឋាន និងលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តថ្មីៗ ជូនដល់មន្ត្រីអត្រានុកូលដ្ឋានថ្នាក់ខេត្ត ស្រុក ក្រុង ឃុំ សង្កាត់ ចំនួន៤១១នាក់ ត្រូវបានធ្វើពិធីបិទនារសៀលថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ បន្ទាប់ពីបានដំណើរការអស់រយៈពេលពេញមួយថ្ងៃពេញ នៅសាលប្រជុំធំថ្មីសាលាខេត្ត ដែលរៀបចំឡើងដោយ នាយកដ្ឋានអត្រានុកូលដ្ឋាន នៃអគ្គនាយកដ្ឋានអត្តសញ្ញាណកម្ម ក្រសួងមហាផ្ទៃ សហការជាមួយរដ្ឋបាលសាលាខេត្តពោធិ៍សាត់ ក្រោមអធិបតីភាពលោក ខូយ រីដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តពោធិ៍សាត់។Pursat1 day ago | Englishក្រសួងយុត្តិធម៌ស្នើបង្អង់នីតិវិធីដើម្បីឲ្យពលរដ្ឋតំបន់អន្ទង់អាំងចូលបំភ្លឺដោយគ្មានការឃាត់ខ្លួន
RFI Khmer / អោ ស្រីពេជ្រPursat1 day ago | Englishបណ្ឌិត ប្រាំង ជលសា រៀបចំបុណ្យកតញ្ញូកតវេទី ជូនចាស់ព្រឹទ្ធាចារ្យ លោកតា លោកយាយ ក្នុងឃុំអន្លង់វិល និងឃុំវាល ស្រុកកណ្តៀង ខេត្តពោធិ៍សាត់