លោក ហេង សួរ នាំយកសារលិខិតរំលែកមរណទុក្ខ រួមនិងថវិការបស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ជូនគ្រួសារសពពលករខ្មែរ ឈ្មោះ មាស សាវ៉ាង ដែលបានទទួលមរណភាព ដោយសារការរញ្ជួយដីក្នុងប្រទេសថៃ
Fresh News Khmer / TONG(បន្ទាយមានជ័យ)៖ នាព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ទី១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥នេះ លោក ហេង សួរ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បាននាំយកសារលិខិតរំលែកមរណទុក្ខ រួមនិងថវិការបស់សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុន ម៉ាណែត ចំនួន ១ម៉ឺនដុល្លារ ជូនក្រុមគ្រួសារនៃសពពលករខ្មែរ ឈ្មោះ មាស សាវ៉ាង ភេទប្រុស អាយុ ២៣ឆ្នាំ ដែលបានទទួលមរណភាព ដោយសារការរញ្ជួយដីក្នុងប្រទេសថៃ កាលពីថ្ងៃទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ខណៈកំពុងស្នាក់នៅ និងធ្វើការនៅប្រទេសថៃ។11 hours ago | Englishតម្លៃមាសបានហក់ឡើងដល់តម្លៃខ្ពស់ថ្មីមួយទៀត ជិត៤ពាន់ដុល្លារក្នុងមួយតម្លឹង, អ្នកជំនាញថា ដោយសារកត្តាចំនួន៤ (Video inside)
Fresh News Khmer / Pheakdey18 hours ago | Englishរដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី និមន្តព្រះសង្ឃប្រោះព្រំចម្រើនសិរីសួស្ដី និងជួបសំណេះសំណាលជាមួយមន្ត្រី ក្រោមឱវាទ ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ
Fresh News Khmer / Pheakdey18 hours ago | Englishរុស្ស៊ី ច្រានចោលសំណើអាមេរិកសម្រាប់សន្តិភាពអ៊ុយក្រែន ដោយចោទថាខ្វះការដោះស្រាយឫសគល់នៃជម្លោះ
Fresh News Khmer / Ngovheng66@gmail.com19 hours ago | Englishលោករដ្ឋមន្ត្រីសុខាភិបាល ធ្វើបាឋកថាលើភាពជាអ្នកដឹកនាំ និងនវានុវត្តន៍ ជូនមន្ត្រីក្រោមឳវាទជាង៣ពាន់នាក់
Fresh News Khmer / Pheakdey(ភ្នំពេញ)៖ លោកសាស្ត្រាចារ្យ ឈាង រ៉ា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល នៅរសៀលថ្ងៃទី១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ បានធ្វើបទបាឋកថាក្នុងវគ្គភាពជាអ្នកដឹកនាំ និងនវានុវត្តន៍ ដល់ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្តីសុខាភិបាលគ្រប់ឋានានុក្រមក្រោមឱវាទក្រសួងសុខាភិបាល តាមប្រព័ន្ធវីដេអូសន្និសីទ (Zoom) ដែលមានសមាសភាពចូលរួមសរុបចំនួន ៣,៧១៨នាក់។19 hours ago | Englishក្រុមហ៊ូធី រាយការណ៍ពីការវាយប្រហារតាមផ្លូវអាកាសថ្មីៗជាច្រើនរបស់អាមេរិក នៅភាគខាងជើងប្រទេសយេម៉ែន
Fresh News Khmer / Ngovheng66@gmail.com19 hours ago | Englishក្រសួងព័ត៌មាន ចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានពិធីបើកជាផ្លូវការ យុទ្ធនាការប្រឆាំងព័ត៌មានក្លែងក្លាយ ក្រោមទិសស្លោក៖ «និយាយថាទេចំពោះព័ត៌មានក្លែងក្លាយ!» នៅថ្ងៃទី១ ខែមេសានេះ
Fresh News Khmer / Ngovheng66@gmail.com19 hours ago | Englishរដ្ឋមន្រ្តី ប៉េង ពោធិ៍នា ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន