សង្គមស៊ីវិលស្នើរដ្ឋាភិបាលឱ្យបង្កើនថវិកាសម្រាប់ថ្នាក់ក្រោមជាតិចំនួន៣០%នៃថវិកាជាតិសរុប
Newsroom Cambodia Khmer / អ៊ុយ នាលម៉ាល័យ (Uy Nealmalay)ក្រុមអង្គការសង្គមស៊ីវិលអះអាងថា ការកើនឡើងនៃថវិកាថ្នាក់ក្រោមជាតិនៅតែមានចំនួនតិចនៅឡើយ បើធៀបជាមួយនឹងស្តង់ដារនៃការប្រើប្រាស់ថវិកាដោយទទូចស្នើឱ្យរដ្ឋាភិបាលគួរតែរៀបចំថវិកាថ្នាក់ក្រោមជាតិប្រហែលជា៣០% នៃថវិកាសរុបរបស់ជាតិ129 days ago | Englishក្រសួងកសិកម្មអនុម័តថវិកាជាង៧០%នៃថវិកាសរុបទៅលើការគ្រប់គ្រងស្ថាប័ន ខណៈការបង្កើនដំណាំកសិកម្មមានតែ១៤%
Newsroom Cambodia Khmer / ស៊ន់ លីនដា (Sorn Linda)130 days ago | Englishថវិកាវិស័យអប់រំកើនឡើង ប៉ុន្ដែបញ្ហាខ្វះខាតមួយចំនួននៅមិនទាន់ដោះស្រាយ
Newsroom Cambodia Khmer / ចិត្ត ស្រីយ៉ា (Chet Sreyya)132 days ago | Englishសង្គមស៊ីវិលជំរុញឱ្យក្រសួងសុខាភិបាលប្រើថវិកាឱ្យចំគោលដៅ ខណៈឆ្នាំ២០២៤ក្រសួងបានថវិកាតិចជាងឆ្នាំមុន ៦០លានដុល្លារ
Newsroom Cambodia Khmer / លី រូស្សឡាន (Ly Rosslan)132 days ago | Englishបទយកការណ៍៖កម្មករថាការដំឡើងប្រាក់ឈ្នួល៤ដុល្លារបន្ថែមឆ្នាំ២០២៥មិនអាចជួយឱ្យជីវភាពពួកគេប្រសើរ
Newsroom Cambodia Khmer / ប៉ា តុងចិន (Pa Tongchen)181 days ago | Englishបទយកការណ៍៖ ជាងចម្លាក់ប្រាក់ស្ពាន់ រំលេចក្បាច់រចនានៃប្រាង្គប្រាសាទខ្មែរនៅលើវត្ថុប្រើប្រាស់ផ្សេងៗ
Newsroom Cambodia Khmer / ស្អាត បុទុំម៉ា (Sart Botuma)ខេត្តកណ្ដាល៖ សម្លេងដំខ្សាវៗលឺចេញពីរោងមួយដែលមានបុរសចំណាស់ម្នាក់ មានបង់ក្រមានៅក កំពុងអង្គុយលើកៅអីឈើ ដៃស្ដាំកាន់ញញួរ ដៃឆ្វេងកាន់ដែកដំ កំពុងឆ្លាក់ដងដាវដើម្បីឱ្យក្បាច់រចនាលេចចេញជារូបរាង186 days ago | Englishបទយកការណ៍៖ អង្រឹងក្រណាត់ក្រងពីកាកសំណល់រោងចក្រកាត់ដេរជួយដល់បរិស្ថានមួយផ្នែក
Newsroom Cambodia Khmer / ចិត្ត ស្រីយ៉ា (Chet Sreyya)187 days ago | Englishតុលាការដាក់វិធានមួយចំនួនលើលោក រ៉ុង ឈុន ក្រោយលោកចូលបំភ្លឺតាមដីកាកោះ
Newsroom Cambodia Khmer / ហុង សេរីហ្វុង (Hong Sereifong)191 days ago | Englishលីកាដូ៖ មនុស្សប្រមាណ៦០នាក់រងការចោទ និងកំពុងជាប់ឃុំក្នុងពន្ធនាគារពាក់ព័ន្ធគម្រោងCLV
Newsroom Cambodia Khmer / ប៉ា តុងចិន (Pa Tongchen)194 days ago | Englishបទយកការណ៍៖ សហគមន៍នេសាទព្រែកត្នោត ជួយការពារនិរន្តរភាពព្រៃកោងកាង និងជីវចម្រុះ