VOA Khmer / ហ៊ុល រស្មីអ្នកប្រកបរបរសេដ្ឋកិច្ចក្រៅប្រព័ន្ធមួយចំនួនបានប្រាប់វីអូអេថា រហូតមកដល់ពេលនេះ ចំណូលរបស់ពួកគេនៅតែបន្តថយចុះ ខណៈតម្លៃទំនិញនៅលើទីផ្សារកើនឡើង។18 days ago | Englishលោក រ៉ុង ឈុន ស្នើសុំបង់ប្រាក់សំណងប្រមាណ១០ម៉ឺនដុល្លារជាដំណាក់កាល
VOA Khmer / លាស់ លីបលីប, ស៊ុន ណារិន19 days ago | Englishជីវភាពពលករខ្មែរមួយចំនួននៅតែប្រឈមការលំបាក បើទោះធ្វើការនៅប្រទេសថៃ
VOA Khmer / ស៊ុន ណារិន20 days ago | Englishពលរដ្ឋប្រតិកម្មនឹងការធ្វើរបងនៅថៃដើម្បីទប់ស្កាត់ការហូរចូលពលករខ្មែរ
VOA Khmer / ស៊ុន ណារិន20 days ago | Englishពលរដ្ឋនិងមន្រ្តីសិទ្ធិមនុស្សថា ការធ្វើរបងនៅថៃមិនអាចទប់ស្កាត់ការហូរចូលពលករខ្មែរទាំងស្រុងឡើយ
VOA Khmer / ស៊ុន ណារិន20 days ago | Englishបទសម្ភាសន៍ VOA៖ ការស្រាវជ្រាវមួយរកឃើញថា ពលរដ្ឋត្រូវការគោលការណ៍ណែនាំអំពីផលប៉ះពាល់នៃគ្រឿងស្រវឹង
VOA Khmer / កាន់ វិច្ឆិការបាយការណ៍ស្ទង់មតិស្ទង់មតិមួយស្តីពី «ហានិភ័យនៃការទទួលទានគ្រឿងស្រវឹង» ដែលបានសម្ភាសន៍ប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជាចំនួន ១.៣៦៣ នាក់ បានរកឃើញថា ប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជារហូតដល់ទៅ ៨៦% ពិសារគ្រឿងស្រវឹង ក្នុងនោះបុរសមានដល់ទៅ ៩២%។ របាយការណ៍នេះ ដែលគ្រោងនឹងចេញផ្សាយជាសាធារណៈនៅចុងខែមីនា បានឲ្យដឹងទៀតថា ប្រជាពលរដ្ឋដែលផ្តល់បទសម្ភាសន៍ទាំងនោះ យល់ខុសចំពោះការពិសារគ្រឿងស្រវឹង ហើយពួកគេចង់បានគោលការណ៍ណែនាំជាក់លាក់ ដើម្បីយល់ដឹងអំពីផលប៉ះពាល់នៃការពិសារគ្រឿងស្រវឹង៕20 days ago | Englishបញ្ហាកកស្ទះចរាចរណ៍នៅភ្នំពេញប៉ះពាល់ផ្លូវចិត្តរបស់អ្នកធ្វើដំណើរ
VOA Khmer / លាស់ លីបលីប, មាស ដា20 days ago | Englishខ្សែភាពយន្តថ្មីរៀបរាប់ពីបទសម្ភាសន៍ដ៏គ្រោះថ្នាក់របស់អ្នកកាសែត Elizabeth Becker ជាមួយ ប៉ុល ពត